Kelime Kelime Kur’an eğitimi

Yaşamakta olduğumuz dijital iletişim çağı, eğitim materyallerinin de dijitalleşmesini zaruri kılmıştır. Yüz yüze eğitim ve öğretimin mümkün olmadığı şartlarda online ve çevrimiçi derslerle birlikte dijital eğitim ve öğretim materyallerinin vazgeçilmez olduğu bir kez daha göstermiştir.

Kelime Kelime Kur’an

Dünyada bir ilk olan bu çalışmaları Kurana yeni geçenlere kolaylık olsun diye yaptık. Kelime kelime okumak suretiyle hazırladığımız Kuran sayfaları eğitim videolarının Elifbadan sonra Kurana geçen Kuran talebelerine kolaylık ve hayır vesilesi olmasını Rabbimizden dileriz.

Sayfa Sayfa Kur’an Hatmi (yavaş okuyuş)

Bu kuran öğreniyorum videolarında kuranı kerim sayfalarının yavaş okunuşunu yaptık, kelime kelime okuduk. Okuduğumuz her kelimeyi renk farklılığı ve ok işaretiyle gösterdik. Yavaş yavaş ve tane tane okumakla da kuran ı kerim sayfalarının doğru bir şekilde okunmasını ve öğrenilmesini sağlamaya çalıştık. Evde kendi kendine kuran öğrenmek isteyenler, evde kendi kendine kuran dersi yapanlar ve evde kuran öğrenenler için bu kuran eğitim videoları bulunmaz bir hazinedir.

Sayfa Sayfa Kur’an Hatmi (hızlı okuyuş)

Bu kuran eğitimi videolarında kuranı kerim sayfalarının hızlı ve mealli okunuşunu yaptık, kelime kelime okuduk. Okuduğumuz her kelimeyi renk farklılığı ve ok işaretiyle gösterdik. Tecvitli ve tane tane okumakla da kuran ı kerim sayfalarının doğru bir şekilde okunmasını ve öğrenilmesini sağlamaya çalıştık. Evde kendi kendine kuran öğrenmek isteyenler, evde kendi kendine kuran dersi yapanlar ve evde kuran öğrenenler için bu kuran eğitim videoları bulunmaz bir hazinedi

Cüz Cüz Kur’an Hatmi (1-30. Cüz)

Kuran hatmi için oluşturulan bu listede tek parça halinde cüz cüz mukabele ve hatim videoları mevcuttur. Oluşturduğumuz zaman cetvelleriyle arzu edenlerin istedikleri sayfayı takip etmelerine de imkan sağladık. Çok yavaş okuyuşla gerçekleştirdiğimiz bu kuran hatmi ve mukabelesi videolarının kuran eğitimine yeni başlayanlar için de güzel bir fırsat olacağını ümit ediyoruz. Hayırlara vesile olmasını Cenabı Mevladan dileriz.

Sırasıyla Bütün Namaz Dualarını Ezberliyorum

Dünyada bir ilk olan bu eğitim videoları, taklitleriyle birlikte binlerce müslümana dua ezberletti. Kısa namaz dualarını ezberleme konusunda müslüman kardeşlerimize yardımcı olduk ne kadar şükretsek azdır. Bütün namaz dualarını sırasıyla ve tecvitle en kolay şekilde ezberletmek için buradayız. Hanefi mezhebine ve Şafii mezhebine ait bütün kısa namaz dualarını burada bulabilirsiniz. Parça tekrar ezberleme metoduyla bütün namaz dualarını kolayca ezberleyebilirsiniz.

Sırasıyla Bütün Namaz Surelerini Ezberliyorum

Dünyada bir ilk olan bu eğitim videoları, taklitleriyle birlikte binlerce müslümana sure ezberletti. Kısa namaz surelerini ezberleme konusunda müslüman kardeşlerimize yardımcı olduk ne kadar şükretsek azdır. Bütün kısa namaz surelerini en kolay şekilde sırasıyla tecvitli ezberletmek için buradayız.Tecvit ve tertil üzere bütün kısa namaz surelerinin ayet ayet tekrarlarından oluşan kuran eğitim videoları kuran ezberlemenizi namaz surelerini ezberlemenizi kolaylaştıracak.

Kanal Fetva

Diyanet işleri başkanlığı ve din işleri yüksek kuruluna ait kısa fetvalar kaynaklarıyla birlikte bu videolarda gösterilmiştir. Namaz, oruç, hac, umre, zekat, sadaka, abdest, gusül, ticaret, haramlar-helaller, kurban gibi daha onlarca konu ve yüzlerce fetvaya bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

Müstakil Büyük Sureleri Okuyorum

Bu listede faziletine inanılarak çokça okunan Kuran surelerinden yasin, tebareke, bir başka adıyla mülk suresi, kehf suresi, rahman suresi, vakıa suresi ve amme nebee suresi mevcuttur.

Aşırları Öğreniyorum

“Kim ki sabahleyin üç kere 'eûzü billahi’s-semîi’l-alîmi mine’ş-şeytani’r-racîm' der ve Haşr sûresinin sonundaki üç âyeti okursa, Allah o kimseye akşama kadar duâ ve istiğfar etmek üzere yetmiş bin melek vazifelendirir. O gün vâdesi yetip ölürse şehit olarak vefat eder. Kim bu ayetleri akşamleyin okursa, aynı mükâfat ve dereceye ulaşır.” (Tirmizî, Fedâil, 22) Bu bölümde örnek Aşırlar dinleyebilirsiniz.

Örnek Ezanlar ve Kametler

Ezan, kelime anlamı olarak bildirmek, duyurmak, çağrıda bulunmak, ilan etmek anlamlarında kullanılır. Ezan, dini bir terim olarak, İslam dininde namaz vaktinin geldiğini insanlara bildirmek için belli sözlerle yapılan çağrıya verilen isimdir. İlk ezan 622 yılında Bilal-i Habeşi tarafından sabah namazında, yüksekçe bir evin damında okundu. Bu bölümde Ezan örneklerini  dinleyebilirsiniz.

Hutbe Duaları

Hutbe dualarını öğrenmek isteyenler için hazırladığım orjinal videolar burada. Orjinal Arapça okunuşu ve yazılışı, Türkçe okunuşu ve anlamlarını bir arada bulacağınız eğitici videolarımın hayırlara vesile olmasını dilerim.

32 Farzı Öğreniyorum

7den 70e herkesin rahatça öğrenebilmesi için, yurtdışındaki türkçesi zayıf olan öğrencilerin bile rahatça ezberleyebilmesi için 32 farz nelerdir onları hazırladık, kolayca ezberlensin akılda daha kalıcı olsun diye imanın ve islamın şartını, gusül, abdest, teyemmüm ve namazın farzlarını şarkı ve illahi formunda düzenledik. Bu çalışmalara Allahın zati ve subuti çalışmalarını da ilave ettik ki bu çalışma da neredeyse Türkiye ve dünyada ilk özelliğini taşımaktadır.

Allah’ın Sıfatlarını Öğreniyorum

Yeni öğrenenler için Allahın subnuti sıfatlarını ezberlemenin en kolay yolu bu videolarda. Şiir ve şarkı formunda hazırladığım şiirle her yaştan öğrenci rahatlıkla ve kolayca Allahın subuti sıfatlarını ezberleyecektir Allahın izniyle. Hayırlı olmasını dilerim.

Yorumladığım İlahi ve Ezgiler

Recep Toraman'ın yorumladığı müziksiz ezgi ve ilahiler: Medine Yoluna Vardım,  Adağım Var,  Sevdalar Aldı Beni

Çocuklar İçin Öğreniyorum Kanalı

Okumayı ve öğrenmeyi zevkli hale getirmek için buradayız. İlkokul öğrencisi oğluma okumayı ve öğrenmeyi teşvik etmek için çalışıyoruz. Yaptığımız okuma, öğrenme ve ezberleme aktiviteleriyle ilkokul öğrencilerine ve velilere örneklik olması için videolar paylaşıyoruz. Desteklerinden dolayı eşim Recep Toraman'a teşekkürler.. Faydalı olması dileklerimle...