BU SİTE NİÇİN KURULDU

Öncelikle, siteme yapmış olduğunuz ziyaretinizin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim

Değerli misafirim!

“Video Tabanlı Sanal Kur’an Kursu” sitemize hoş geldiniz!

Öncelikle, siteme yapmış olduğunuz ziyaretinizin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim.

Kıymetli dostum! Öncelikle şunu belirtmek isterim: Bu siteyi, 2011-2015 yıllarında görev yaptığım Göteborg Diyanet Camii Kur’an Kursundaki öğrencilerime yol gösterecek, ödevlerinde onlara işlerini kolaylaştıracak ve onları teşvik edecek çalışmaları paylaşmak niyetiyle kurdum. Rabbime sonsuz hamd ü senâlar olsun ki You Tube’a kayıtlı bütün dünya ülkelerinden çalışmalarıma karşı ciddi bir teveccüh oldu. Beklentilerimin çok çok ötesinde gösterilen bu teveccüh ile siz misafirlerimin istek ve duaları, çalışmalarımın artmasına ve çeşitlilik arz etmesine vesile oldu. Öyle de görülüyor ki, Rabbimin izni ve inayetiyle önümüzdeki günlerde daha fazla çalışmayı buradan sizlerle paylaşmayı planlıyorum.

Aziz kardeşim! Sitemizde Kur’an-ı Kerim’i yeni öğrenenler için dünyada eşi benzeri olmayan eğitim videoları bulunmaktadır. Elif-Ba cüzünü henüz bitirip Kur’an’a geçenler için Kelime kelime Kur’an okumaları daha sonrasında da çok yavaş okuyuşla Kur’an okumaları çalışmalarımızı orijinal kılan örneklerdir. Tâkibi kolay olsun diye bu çalışmaları sayfalara bölerek hazırladık.

Bunlara ek olarak Haşr Suresinin son üç (3) ayeti, Bakara Suresinin son iki (2) ayeti ile Ayete’l-Kürsi gibi yerleri de örnek aşırlar olarak hizmetinize sunduk. Namaz surelerini ve namaz dualarını yeni ezberleyenler için dünyada yine eşi benzeri olmayan çalışmalar hazırladık. Gerçi daha sonraki yıllarda Parça Tekrar Ezberleme Metodu (PATEM) diye adlandırdığımız bu çalışmaların kopyaları ve taklitleri oldu. Ama olsun önemli olan Kur’an öğrencilerine bir ufuk vermek ve onların işlerini kolaylaştırmak. Hamdolsun bu konuda da çok ciddi bir çığır açtık. Bu vesileyle binlerce kişiye Kur’an öğrettik, binlerce kişiye namaz suresi ve namaz duası ezberlettik ne kadar şükretsek azdır.

Bu çalışmaların yanında müstakil büyük sureler dediğimiz Yasin, Rahman, Vakıa, Mülk ve Amme/Nebe gibi sureler de ayrıca mevcuttur.

Bunlara ek olarak, akşam namazı ve sabah namazı ezanları ile birlikte ezan nasıl dinlenir ezan duası ve gamet/kamet nasıl yapılır onunla da ilgili çalışmalarımız vardır.

Diyanet İşleri Başkanlığına ait yüzlerce fetva da site ve kanalımızı zenginleştiren unsurlardan birisidir.

Ortaya binlerce eğitim videosunu videosu çıktı. Biz de buna video tabanlı Kur’an Kursu dedik. Rabbimiz nasip ederse önümüzdeki gün ve aylarda Elif-ba, Hadis ve Tefsir dersleriyle çalışmalarımızı iyice çeşitlendirmeyi düşünüyoruz. Rabbim sa’y ü gayretlerimizi cennetlere vesile kılsın!

Talebelerime ve dostlarıma kolaylık olsun niyetiyle çıktığım bu yolda öncelikle Rabbimin affına sığınıyor sonrasında da üstatlarımın müsamahasına güveniyorum.

Yüce Rabbimiz Kur’an eğitim ve öğretimi yolunda çalışmalarımızı bereketlendirsin ve hayırlarla neticelendirsin. Daha güzel çalışmalarda ve dualarda buluşmak üzere sizi, sevdiklerinizi ve tüm İslam âlemini yegane Malik, biricik Melik ve en güzel Emin olan yüce Mevlâ’mıza emanet ediyorum. Es selâmü aleyküm ve rahmetüllâhi ve berakâtüh.